Akademia Sztuk Walki  „F I G H T E R”

to Klub sportowy założony w 2002 roku przez Marka Fąfrowicz, głównego trenera Klubu. Celem Klubu jest upowszechnianie kultury fizycznej i zdrowego trybu życia oraz propagowanie sportów wyczynowych typu kickboxing, boks, muay thai, K-1 oraz elementy samoobrony typu combat. Ale również wzbudzanie wśród adeptów zdrowej rywalizacji i poczucia bezpieczeństwa oraz budowanie koleżeńskiej atmosfery wśród dzieci i młodzieży, współdziałania w pracy i silnego charakteru w duchu olimpizmu.

 Od 2002 roku Akademia FIGHTER prowadzi zajęcia sportowe dla sekcji w Mogilanach i w Krakowie. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby młode jak i starsze, kobiety i mężczyźni oraz dzieci od 6 lat. Prowadzimy zajęcia dla grupy początkującej i średniozaawansowanej, zawodniczej i zaawansowanej oraz dla dzieci. W 2011 roku powstała sekcja w Sieprawiu.

Klub jest zrzeszony w PZKB (Polski Związek KickBoxingu), w 2006 klub wystawił pierwszych zawodników w zawodach sportowych organizowanych przez PZKB. Od tamtej pory nasi zawodnicy zdobywają medale w różnych formułach – Semi Contact, Light Contact, Kick Light, Full Contact, Lov-kick, K-1 rules o randze Mistrzostw Małopolski – Krakowa, Polski, Europy.

Od 2013 roku ASW FIGHTER organizuje turnieje sportowe w kickboxingu:

  • 2013 r.  Mistrzostwa Małopolski w Libertowie formuła light contact (junior, senior)
  • 2015 r.  Mistrzostwa Małopolski w Libertowie formuła light contact (kadet starszy, junior, senior)
  • 2016 r.  Mistrzostwa Małopolski w Libertowie formuła light contact (junior, senior)
  • 2017 r.  Mistrzostwa Małopolski w Bukowie formuła kick-light (junior, senior)
  • 2017 r.  Mistrzostwa Krakowa w Sieprawiu formuła kick-light (junior, senior)
  • 2018 r. Mistrzostwa Małopolski w Sieprawiu formuła kick-light (kadet, junior, senior)
  • 2018 r. Mistrzostwa Polski Południowej w Gaju formuła kick-light (kadet starszy, junior, senior)

Dla osiągnięcia celów i sukcesu Klub zakłada i prowadzi sekcje sportowe oraz organizuje szkolenia sportowe i kursy na stopnie. Organizujemy również coroczne letnie i zimowe obozy szkoleniowe dla swoich adeptów i każdego miłośnika, sympatyka i pasjonata sztuk walki. Organizujemy również treningi w plenerze, które cieszą się zainteresowaniem.